Rejestracja i informacje

pon. - pt.

w godz.: 8.00 - 18.00

ul. Winiarska 12, Kalisz

tel. 62 7670066

e-mail: rejestracja@artmed.kalisz.pl

Przekazywanie materiału do badania

czwartek

w godz.: 16.00 - 19.00

piątek

w godz.: 08.00 - 09.00

 

Jak przygotować się do badania kolonoskopowego

- kliknij

Miasto Kalisz aktywnie wspiera profilaktykę nowotworową. W tym roku zdecydowało się o sfinansowaniu badań kolonoskopowych i konsultacji lekarza gastroenterologa w ramach Akcji profilaktycznej wczesnego wykrywania raka jelita grubego”. informacja-kliknij

Z bezpłatnych badań kolonoskopowych i konsultacji lekarza gastroenterologa, które potrwają do 23 czerwca 2016 r., będą mogły skorzystać zamieszkałe w Kaliszu osoby w wieku od 40 lat do 75 lat. O dostępności badań i konsultacji będzie decydowała kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona).

II etap Akcji już wkrótce ! - wznowienie przeprowadzania badań już w najbliższym czasie !

Badania potrwają do końca 2016 roku !

Pierwszym etapem aby skorzystać z badań i konsultacji, jest dostarczenie do Przychodni "ART&MED"    (ul. Winiarska 12, Kalisz), próbki kału. (Punkt pobrań materiału do badań jest czynny w czwartek w godzinach od 16.00 do 19.00 oraz w piątek w godzinach od 08.00 do 9.00). Próbka poddawana jest badaniu kału na krew utajoną.

 

Podczas przekazywania próbki do badania, pacjent wypełnia ankietę (do pobrania z sekretariatu Przychodni "ART&MED" ul. Winiarska 12, Kalisz lub klikając tutaj).

 

W przypadku pozytywnego wyniku badania kału na krew utajoną lub obciążającego wywiadu chorobowego (na podstawie danych z ankiety), Pacjent zostanie poinformowany o konieczności wykonania pogłębionej diagnostyki obejmującej: bezpłatną konsultację lekarską z lekarzem gastroenterologiem, kolonoskopię diagnostyczną.